Brainologia

Zarządzanie Dobrostanem

Wyślij zapytanie

Brainologia Zarządzanie Dobrostanem

Wyślij zapytanie

Otrzymaj bezpłatny audyt

Popularyzujemy naukową i sprawdzoną wiedzę o działaniu mózgu w sferze biznesowej oraz osobistej

info@brainologia.pl

+48 721 26 26 26

Brainologia

Zarządzanie Dobrostanem

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

Stres - mózgu przyjaciel czy wróg?

 

Fascynująca podróż przez złożony świat stresu, którego wpływ na nasz mózg budzi wiele pytań. Dowiemy się, jak stres może pełnić funkcje zarówno przyjaciela, mobilizując nas do działania, jak i wroga, niszcząc nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

 

Prowadził: dr Wojciech Glac

Neurobiolog, wykładowca akademicki Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

 

Pasjonujący przewodnik w niezwykłej podróży po ludzkim mózgu. Jego wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji nauki zostały docenione w roku 2019, kiedy to zdobył tytuł Zwycięzcy Konkursu Popularyzatora Nauki w kategorii "Naukowiec". To prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

To nie tylko ceniony naukowiec, ale także doskonały nauczyciel i popularyzator wiedzy na temat mózgu. Jako pomysłodawca i organizator Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim, przyczynił się do szerzenia wiedzy na ten fascynujący temat. Jego wykłady to prawdziwa uczta dla umysłu, a niezwykłe poczucie humoru sprawia, że zyskał sobie sympatię studentów i czytelników śledzących jego publikacje na Facebooku oraz fascynatów niesamowitych wykładów dostępnych na YouTube.

 

W swoich publikacjach i wystąpieniach Dr Glac rzuca światło na tajemnice funkcjonowania mózgu w różnych, zarówno codziennych, jak i niecodziennych sytuacjach. Jego prace i zaangażowanie w popularyzację nauki czynią go niezaprzeczalnym autorytetem w dziedzinie neurobiologii i fascynującym przewodnikiem po ludzkim mózgu.

Trener, Coach, Konsultant, Wice Prezes EIB

 

Trener i mentor biznesu, który ma w swoim portfolio warsztaty dla ponad 10000 uczestników. Certyfikowany praktyk Luminy Learning. Wice Prezes Europejskiego Instytutu Brainologii. Na sali szkoleniowej pracuje od 2007 roku. Specjalizuje się w szkoleniach, coachingu, konsultacjach i mentoringu dla osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych, liderów zespołów.

 

Projektuje programy rozwojowe dostosowane do potrzeb indywidualnych uczestników szkoleń oraz całych firm, z takich zakresów, jak rozwój kompetencji biznesowych i zarządzania, m.in. budowanie zespołu, komunikacja, wystąpienia publiczne, motywowanie, rozwiązywanie konfliktów, przywództwo, zarządzanie projektami, zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie i projekcie, usprawnianie organizacji i procesów wewnątrz niej. Dostrzega potencjał ludzi i organizacji i potrafi go rozwijać.

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

10 pozornie dobrostanowych praktyk w organizacjach.

 

Dowiesz się, dlaczego pewne strategie, choć mogą wydawać się korzystne dla firmy, w rzeczywistości mogą wpływać negatywnie na dobrostan pracowników i efektywność działania organizacji. Rozważmy razem, jak poprawić klimat pracy i osiągnąć prawdziwy dobrostan w miejscu pracy, jednocześnie osiągając lepsze wyniki biznesowe.

 

Prowadziła: Ewa Załupska (Pobierz prezentację >>)

Wyświetl całą playlistę na platformie YouTube >>

Zobacz prelekcje ekspertów z tego wydarzenia:

Wydarzenie odbyło się 14 września 2023

Wydarzenie odbyło się 14 września 2023

Prelekcje ekspertów o dobrostanie w edukacji i biznesie

PARTNERZY

PATRONAT

MEDIALNY

PRELEGENCI

ORGANIZATORZY

ONLINE, 14 WRZEŚNIA 2023

Era DOBROSTANU

 

fakty, mity, wyzwania i możliwości

Biznes

 

Świadome zarządzanie dobrostanem w organizacji to znacznie głębsze spojrzenie na rolę wartości, lidera, komunikacji i kultury przedsiębiorstwa. W jaki sposób firmy mogą rzetelnie wspierać trzon stanowiący o efektywności działania organizacji - LUDZI?

Edukacja

 

Nowoczesne spojrzenie na działania w sferze edukacji, które mają za zadanie wspierać dzieci i młodzież w zakresie świadomego budowania zasobów odporności psychicznej i dbania o swój dobrostan. To od edukacji w dużej mierze zależy wygląd naszego społeczeństwa w przyszłości.

Rozwój

 

Filary dobrostanu wykraczają poza pracę czy szkołę i zdecydowanie dotyczą fundamentów codziennego życia. Dlaczego i w jaki sposób wspierać osoby dorosłe w odzyskiwaniu zasobów rezyliencji? Z jakich narzędzi możemy korzystać?

Osoby indywidualne

 

... którym zależy na rozwoju osobistym i zawodowym w obszarze pracy z ludźmi, dobrostanu własnego i chcą brać życie we własne ręce.

Przedstawiciele sektora edukacji

 

... którzy mają istotny wpływ na wygląd placówek na różnych szczeblach edukacji dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Przedstawiciele obszarów HR z firm różnych branż

 

Ludzie którym zależy na wdrożeniu zarządzania dobrostanem do organizacji oraz chcące poznać narzędzia, które skutecznie wspierają rozwój zdrowia i poszerzania świadomości pracowników.

Liderzy i kierownicy z różnych branż

 

Osoby zarządzające zespołami, świadomi wyzwań związanych z prowadzeniem skutecznych zespołów, chcący kierować ludźmi w sposób partnerski i mądry.

Kto uczestniczył w wydarzeniu?

Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

Jak czerpać z dobrostanu w przestrzeni edukacyjnej, życiu zawodowym i osobistym?

 

 Dobrostan to wymysł czy może konieczność dzisiejszych czasów?

 Jak budować zasoby psychiczne w dynamicznie zmieniającym się świecie, który wymusza na nas stwarzanie określonych kompetencji przyszłości?

 Jaki mamy wpływ na budowanie dobrostanu pracownika?

 Co może wspierać dobrostan w edukacji?

 Jak każdy z nas może zadbać o dobrostan swój i najbliższego otoczenia oraz dlaczego tak ważne jest, aby to robić?

 

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w jednym miejscu!

 

BRAINOLOGY DAY 2023, to miejsce, gdzie brainolodzy - eksperci zarządzania dobrostanem, absolwenci Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni oraz przedstawiciele świata biznesu, edukacji i rozwoju osobistego, dzielili się doświadczeniem, wiedzą i narzędziami wspierającymi dobrostan w ujęciu jednostki, przestrzeni edukacyjnej i organizacji.

Wystąpienia prelegentów

Wywiady eksperckie

Wystąpienia prelegentów

Trener Biznesu, Konsultant HR, Wice Prezes EIB

 

Od 2010 roku Trener Biznesu, wspierający kadrę kierowniczą globalnych firm w obszarze kompetencji menedżerskich, komunikacji, umiejętności interpersonalnych, HR. Wice Prezes Europejskiego Instytutu Brainologii. Certyfikowany praktyk Luminy Learning. Twórca strategii personalnych w dużych organizacjach i mentor przy ich realizacji, m.in. podczas wdrażania programów rozwoju talentów czy ścieżek karier.

 

Doświadczony asesor z przeprowadzonymi ponad 300 sesjami Assessment i Development Center oraz propagator dobrostanu w organizacji. Dziś pracę trenera, konsultanta HR łączy z pracą wykładowcy akademickiego oraz rolą kierownika agencji rekrutacyjnej, specjalizującej się w doborze pracowników na stanowiskach kierowniczych oraz w procesach rekrutacji w branży IT.

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

Dobrostan w rekrutacji po dwóch stronach stołu.

 

Czy rekrutacja może być procesem, który wspiera i zwiększa dobrostan wszystkich zaangażowanych stron? Poznasz, jak tworzyć procesy rekrutacyjne, które nie tylko przyciągają najlepszych kandydatów, ale także dbają o ich komfort i zadowolenie. Z drugiej strony, odkryj, jak pracodawcy mogą stworzyć środowisko, które wspiera dobrostan pracowników już od samego początku, od chwili pierwszego kontaktu. Przyłącz się do nas, aby odkryć, jak stworzyć harmonię i dobrostan w procesie rekrutacji, niezależnie od strony stołu, na której siedzisz!"

 

Prowadziła: Ewa Olszak - Dyk (Pobierz prezentację >>)

Brainolog, Mgr Pielęgniarstwa, Ekspertka w zarządzaniu opieką i pielęgnacją chorego człowieka

 

Mgr pielęgniarstwa – Akademia Medyczna w Gdańsku, absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania w ochronie zdrowia - Uniwersytet w Gdańsku, Pedagogiki -Politechnika Gdańska, Psychologii pozytywnej – SWPS w Sopocie oraz Brainologii – WSAi B w Gdyni 25 lat pracy w zawodzie pielęgniarki, który jest moją pasją. Od 12 lat właścicielka podmiotu leczniczego, zarządzająca wysoko wykwalifikowanym zespołem, specjalizującym się w opiece długoterminowej domowej i świadczeniem innych usług pielęgniarskich. Ekspertka w zarządzaniu opieką i pielęgnacją chorego człowieka szczególnie w warunkach domowych oraz edukator w zakresie pielęgnacji. Specjalistka w leczeniu ran od 15 lat. Brainolog – pasjonatka pracy z teorią poliwagalną, wspierająca chorych poprzez przywrócenie równowagi życiowej. Pomagam bo to kocham, jest to moja mocna strona i angażuję się w swojej pasji całym sercem. Wolny czas przeznaczam na budowanie zasobów w łączności z naturą.

Poznaj bliżej tego eksperta >>

Wywiad: Prowadziła Marzena Grochowska

 

Gdzie zawód medyczny spotyka się z brainologią.

 

Poznajmy historię, w której medycyna i nauka o mózgu współgrają, tworząc dobrostanowe rozwiązania w opiece zdrowotnej. Poznasz perspektywę i doświadczenia Sabiny - pielęgniarki, która wykorzystując wiedzę z zakresu nauki o mózgu, pomaga sobie w sytuacjach trudnych jak np. zderzając się z ludzkim cierpieniem i trudnymi emocjami. To niezwykłe spotkanie to doskonała okazja, aby zrozumieć, jak połączenie tych dziedzin może prowadzić do nowych perspektyw w opiece zdrowotnej i bardziej holistycznego podejścia do pacjentów.

 

Wywiad z: Sabiną Wojnowską

Trener biznesu, brainolog - ekspertka od zarządzania dobrostanem, ekspertka od digitalizacji

 

Certyfikowana Trenerka Biznesu z 12 letnim stażem na salach szkoleniowych. Specjalizuje się we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w Banku BNP Paribas, ambasadorka nowego modelu pracy w metodzie Agile. Jest ekspertką w szkoleniach „on the job training” z zakresu nowych technologii. Prowadzi warsztaty min. z Desing Thinking, Personal Agility, Action Learning. Koordynuje projekty wolontariackie. Jest jedna z „Kobiet zmieniających Bank BNP Paribas”, współtworząc i prowadząc projekty wspierające rozwój kobiet i ich dobrostan. Prowadzi warsztaty dla liderów z zakresu budowania odporności psychicznej. Twórczyni programów szkoleniowych i współautorka gry dobrostanowej HEL3. Certyfikowana trenerka Akademii SET, członkini Europejskiego Instytutu Brainologii, prelegentka  Brain Awereness Week Dana Funadtion - Brainology Week, członkini Europejskiego Instytutu Brainilogii, absolwentka WSAiB w Gdyni, wolontariuszka WIB „Projektu Bakcyl”.

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

Czy pracownik jest gotowy na dobrostan w organizacji?

 

Organizacje coraz cześciej inwestują w dobrostan pracownika dając dostęp do szeregu działań dobrostanowych. Po której stronie jest odpowiedzialność za dobrostan pracownika - pracodawcy czy pracownika? Dlaczego zatem pracownicy nie korzystają ze "szwedzkiego" stołu dobrostanu?

 

Prowadziła: Monika Auguścik (Pobierz prezentację >>)

Brainolog – ekspertka zarządzania dobrostanem, trenerka budowania kompetencji osobistych i odporności psychicznej

 

Ekspertka w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu wzmacniania odporności psychicznej, regulowania i budowania dobrostanu, pracy z emocjami oraz komunikacji społecznej. Inspiruje i motywuje współpracowników w osiągnięciu sukcesów zawodowych i osobistych. Twórczyni programów rozwojowych, mentoringowych oraz koordynatorka programu well-beingowego w BNP Paribas Banku Polska S.A. z którym jest związania od 16 lat. Jest jedną z Kobiet Zmieniających BNP Paribas. Współtwórczyni gry dobrostanowej 40% CUDU. Certyfikowana trenerka biznesu Akademii SET, facylitatorka DISC, członkini Europejskiego Instytutu Brainologii, wolontariuszka, absolwentka WSAiB w Gdyni.

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

Dbanie o dobrostan pracowników jako inwestycja w rozwój firmy.

 

Dbanie o dobrostan pracowników nie tylko pokazuje troskę o ludzi pracujacych w firmie, ale także przekłada się na szereg korzyści, które w efekcie stanowią strategiczną inwestycję w sukces organizacji. Dlaczego zatem firmy powinny inwestować w dobrostan pracowników?

 

Prowadziła: Wioletta Radwańska - Walczak (Pobierz prezentację >>)

Prezes Zarządu Fundacji

 

Inicjatorka oraz współzałożycielka Thinking Zone – szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, umiejscowionych w Olivia Centre w Gdańsku. Jest to pierwsza i jedyna szkoła w Polsce, która działa w oparciu o innowacyjny model edukacyjny VESS. Przedsiębiorczyni i innowatorka na rynku edukacji. Edukację próbuje wynaleźć na nowo. Jej autentyczną misją jest zmiana sposobu, w jaki edukacja jest zorganizowana i realizowana. Stale tworzy przestrzeń dla nowych jakości w edukacji, w której z jednej strony stosowane są metody, narzędzia i unikalne modele edukacyjne, a z drugiej strony doświadczenie uczniów i rodziców w procesie edukacyjnym są źródłem zaangażowania i skuteczności. Dzięki temu jej organizacja rozwija otwartych na świat, przedsiębiorczych, wykształconych młodych ludzi, którzy w dynamicznym świecie przepełnionym technologią, w zgodzie ze sobą, konsekwentnie realizują osobiste cele.

Poznaj bliżej tego eksperta >>

Wywiad: Prowadziła Magdalena Niedźwiecka - Anuszczyk

 

O kulturze uczenia się w dobrostanie w szkole Thinking Zone.

 

Pojęcie dobrostanu staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Warto więc zadać sobie pytanie, co tak naprawdę się pod nim kryje. O dobrostanie w szkole mówimy wtedy, gdy: mamy świadomość własnego potencjału;  jesteśmy odporni na stres; dbamy o dobre samopoczucie fizyczne; mamy poczucie sensu (celowości działań); mamy poczucie przynależności do szerszej społeczności.

 

Wywiad z: Joanną Roszkowską (Thinking Zone)

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

Gimnastyka (dla) mózgu.

 

Nasi przodkowie nie biegali, aby utrzymać wagę. Biegali, aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie. A jakie korzyści przynosi mózgowi aktywność fizyczna dzisiaj?

 

Rozruszaj swój mózg - przekonaj się sam/a!

 

Prowadziła: Katarzyna Zajączkowska (Pobierz prezentację >>)

Trener edukacji włączającej, Brainolog, Ekspert zarządzania dobrostanem

 

Brainolog - ekspertka zarządzania dobrostanem, trenerka rozwoju kompetencji przyszłości, ekspertka edukacji włączającej, metodyczka, autorka publikacji i gier szkoleniowych, właścicielka TRK – szkolenia. Tworzy programy szkoleniowe, wspiera ludzi i organizacje w rozwoju kompetencji przyszłości i budowaniu dobrostanu.

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

Czekając na dobrostan.

 

Dobrostan to słowo odmieniane w ostatnich latach przez wszystkie przypadki. Kursy, książki, warsztaty, konferencje. Zapraszam na krótką, acz intensywną „ref-lekcję” nad tym, po co nam ten cały dobrostan, czy wiedzy, którą mamy już wystarczy i czy kroki, które podejmujemy rzeczywiście prowadzą nad do osiągania tego, czego potrzebujemy.

 

Prowadziła: Katarzyna Zając - Malinowska (Pobierz prezentację >>)

Certyfikowany tutor, Brainolog, Ekspert zarządzania dobrostanem

 

Certyfikowany tutor, filolog angielski z ponad 20-letnim doświadczeniem, brainolog - ekspert zarządzania dobrostanem. Pomaga nastolatkom odnaleźć pewność siebie i skuteczność w uczeniu się. Projektuje narzędzia do budowania szczęścia i odporności psychicznej dla nastolatków i dorosłych. Promotorka komunikacji w duchu NVC i oddolnych zmian w edukacji. Współautorka metody Happy Me™ – innowacyjnego programu rozwijania kompetencji przyszłości dla dzieci i młodzieży.

Poznaj bliżej tego prelegenta >>

Prelekcja

 

Po co mi ten mózg?

 

Mózg to piękna różowa "galaretka", którą zostaliśmy obdarowani. Ale po co? Możemy ćwiczyć kondycję, wydolność, mięśnie brzucha - a co robimy, by ćwiczyć mózg? Odpowiedzi na te pytania oraz ciekawostki o początkach brainologii, naprawianiu myślenia i świadomym życiu będą elementami prelekcji otwierającej całe wydarzenie.

 

Prowadziła: Marzena Grochowska (Pobierz prezentację >>)

Trener Odporności psychicznej i dobrostanu, Autorka i wykładowca kierunku Brainologia Zarządzanie Dobrostanem, Prezes EIB

 

Od 2002 roku certyfikowany trener biznesu, coach kariery i mentor Noble Manhattan Coaching oraz ekspert H&S metodyki bezpiecznych zachowań. Prezes Europejskiego Instytutu Brainologii. Wspiera kadrę kierownicza zarówno w sektorze biznesu, jak i przemysłu ciężkiego.

 

Z sukcesem buduje i wdraża programy rozwojowe w organizacjach. Certyfikowany praktyk Luminy Learning. Buduje gry i narzędzia dedykowane konkretnym branżom. Jest doświadczonym coachem kariery - ponad 1200 sesji rozwojowych, oraz facylitatorem DISC i trenerem odporności psychicznej i dobrostanu psychicznego.

 

Autor studiów i wykładowca kierunku Brainologii Zarządzania dobrostanem - Brainolog w WSAIB Gdynia. 2022 Tedx Speaker- Mam mózg i nie zawaham się go użyć.

Wyślij zapytanie

Brainologia Zarządzanie Dobrostanem

Brainologia

Zarządzanie Dobrostanem

EUROPEJSKI INSTYTUT BRAINOLOGII, ul. Miła 3D lok. 2, 81-549 Gdynia, NIP: 5862389412, REGON: 524490866, adres e-mail: info@brainologia.pl, tel. kontaktowy: +48 721 262 626

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

Regulamin usług >>

 

 

Projekt i realizacja: Plutowski.pl